В Україні дорожчають яблука: що буде з цінами далі

В Україні дорожчають яблука. Нині закупівельні ціни на фрукти нового врожаю формуються в межах 23-26 грн/кг – що одразу на 9-15% вище, порівняно з минулим роком. А у великих мережах супермаркетів вартість продукту на понад 2 грн перевищує середній показник лютого.

6798_yabluko-chempion.jpg (47.32 Kb)

Про ситуацію, що склалася, розповіла керівниця відділу маркетингу оптового ринку сільськогосподарської продукції “Шувар” Тетяна Попович. Вона зазначила: загалом середньомісячні ціни на яблука складають 20,49 грн. При цьому на самому ринку можна зустріти ціни як 19,35, так і 24,75 грн.

“На ринку яблук в Україні спостерігається зростання цін. Яблука нового врожаю значно подорожчали порівняно з минулим роком. Важливо зазначити, що ситуація на ринку яблук динамічна і може змінюватись залежно від низки внутрішніх та зовнішніх факторів”, – йдеться у повідомленні.

Одним із таких факторів, за словами Попович, є сезонність. Річ у тім, що в сезон збирання врожаю ціни можуть знижуватися через велику пропозицію. А от у періоди поза сезоном (як зараз) вони ростуть – через меншу доступність фрукту.

Також на ціну, серед іншого, впливає погода. “Наприклад, рясні опади або посуха можуть впливати на якість яблук, відповідно зменшуючи або збільшуючи їхню ринкову ціну”, – пояснила Попович.

Що буде з цінами на яблука далі

Загалом же, зазначила вона, надалі ціни на яблука в Україні залишатимуться відносно стабільними. Однак, наголошується, виключати потенційні коливання “залежно від вищезазначених факторів” не можна.

“Для точніших прогнозів потрібно стежити за агрометеорологічними звітами, тенденціями на світових ринках. А також економічною ситуацією в країні”, – резюмувала експертка.

Які ціни в супермаркетах

Великі ж мережі супермаркетів, за даними “Мінфіну”, продають українські яблука в середньому по 21,46 грн/кг. Що на понвд 2 грн. перевищує середній показник лютого.

Загалом ціни коливаються у межах 17,9-25,9 грн/кг. Так, у:

Metro – 25,9 грн/кг;
Varus – 17,9 грн/кг;
Novus – 20,59 грн/кг.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *