Який тариф на світло діятиме в березні для українців

У березні в Україні діятиме той же тариф на електроенергію, що й у попередні місяці – 2,64 грн за кіловат-годину без урахування обсягу споживання. Ба більше, цей тариф діятиме і в квітні.

1866_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко, передає “Главком”. Він зазначив: поширена раніше інформація про можливе підвищення тарифу до 6 грн за кіловат-годину не відповідає дійсності.

“6 грн за кіловат точно не буде. Це просто якийсь вкид. Він нічим не обґрунтований. Але справді, до кінця опалювального сезону тариф не зміниться, тому що є постанова, яка діє до 1 травня”, – сказав міністр.

Чи буде підвищення тарифу на електроенергію після квітня

Водночас, зазначив Галущенко, рішення про доцільність підвищення тарифу на світло ухвалюватиметься у квітні. Прогнозувати ж, яким воно буде, він не став – оскільки, за його словами, на середину лютого будь-якої інформації з цього приводу не було.

“Лише у квітні поточного року влада буде дивитися на ситуацію. Зараз немає ані проєктів, ані розрахунків”, – йдеться у матеріалі.

Скільки українцям доводиться платити за світло

Наразі в Україні діє тариф 2,64 грн за кіловат-годину. При цьому обсяг споживання не береться до уваги.

Таким чином, при споживанні, наприклад, 300 кВт*год сума у платіжках за лютий складе 792 грн.

В Україні зростуть тарифи на тепло та гарячу воду

Водночас зростання тарифів одразу на низку комунальних послуг в Україні все ж очікується. У Національному банку, зокрема, прогнозують, що здорожчають опалення та гаряча вода. Втім, точних термінів цього поки що немає – за прогнозом, скасування відповідного мораторію можна буде очікувати лише після завершення дії воєнного стану.

На скільки ж українцям підвищать тарифи, в НБУ не беруться говорити. Там лиш зазначають, що зростатимуть ті до економічно обґрунтованого рівня.

“Прогнозом припускається збереження дії мораторію на окремі тарифи послуг ЖКГ (зокрема, опалення та гарячу воду) до завершення дії воєнного стану. Далі очікується поетапне приведення тарифів у відповідність до економічно обґрунтованого рівня протягом кількох років”, – йдеться в повідомленні.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *