Як блокада кордону вплине на вартість продуктів в Україні

Через заблокування кордону з Польщею Україна втратила приблизно 8 мільярдів гривень у митних платежах, а бізнес зазнав фінансових втрат понад 1,5 мільярда євро. Ця блокада також має наслідки для споживчих цін на продукти.

36_gnach1_jpg_resized.jpg (64.02 Kb)

Про це розповів перший віцепрезидент Торгово-промислової палати України Михайло Непран.

Однак, експерт підкреслив, незважаючи на воєнні обставини, економічна ситуація в Україні не є настільки критичною. Навіть під час Другої світової війни в багатьох країнах встановлювались карткові обмеження на продукти, чого в Україні не відбувається — всі необхідні товари доступні в достатній кількості.

Після спілкування з підприємцями, експерти дішли висновку, що немає причин для песимістичних прогнозів на найближчі 2−3 місяці.
Однак, заблокування кордону може призвести до незначного підвищення цін на свіжі тепличні овочі, які ввозяться з Європи через Румунію. А якщо везуть іншою дорогою, то це буде трошки дорожче.

Також це можуть бути підвищення ціни на елітні вина, коньяки, сири, бакалію, рибу і морепродукти — все, що не виробляється в Україні. Воно може подорожачати на 5−8%.

Проте продукти, які вирощуються в Україні, наприклад, овочі для борщу, не зазнають зростання цін. Тому зростання цін на імпортні товари не відчутно для населення.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *