Ціни на українську сою різко впали: назвали причину

Ціни на українську сою, які ще пару місяців тому били рекорди, різко впали. Причиною стала зміна ситуації на глобальному ринку: вичерпався ажіотажний попит на українську продукцію. У найближчі місяці 2024 року ціни на сою продовжать падати, відновлення можливе не раніше літа.

5263_670027.jpg (39.3 Kb)

Про це повідомили аналітики сільгоспкооперативу “Пуск”, організованого у рамках Всеукраїнської аграрної ради (ВАР). Дорожнеча продукції відлякує покупців.

За підрахунками фахівців, наприкінці січня-2024 тонна української сої була на $30-40 дорожчою за бразильський аналог. “Тому її постачання в більшість країн уже “не рахуються”. Поки що лиш Єгипет генерує високий попит на українську сою”, – зазначили фахівці.

Важливо, що бразильська соя (як і американська) теж дешевшає. “Світова тенденція йде вниз. Біржа падає, ціни на американську та бразильську сою знижуються. Можна прогнозувати, що в лютому умовні ціни на сою будуть $410 за тонну на базисі СРТ”, – вважають аналітики.

Відповідно, українським переробникам також доводиться опускати ціни. Адже інакше їхня продукція буде неконкурентоспроможною.

“У переробників індикативні ціни стоять на рівні 18,3 тис. – 18,5 тис. грн/т (близько $490. – Ред.), але реальні ціни нижчі. До кінця лютого ринок прийде в діапазон 17 тис. – 17,5 тис. грн/т (близько $450-460. – Ред.). Ціна і попит на соєвий шрот в ЄС просідають, тому українські заводи скорочуватимуть темпи експорту шроту в ЄС. Відновлення цін, як очікується, не настане раніше за травень-червень”, – резюмують аналітики.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *