Балансування шин: все, що потрібно знати перед поїздкою на шиномонтаж

Балансування шин – одна із забутих послуг, яка може мати велике значення, коли йдеться про довговічність та запобігання передчасному зносу гуми.

Інтернет магазин Autoshini.Com нагадує, незалежно від того, пересуваєтеся ви центральними міськими вулицями, проїжджаєте великі відстані трасами міжмісця або подорожуєте вітряними путівцями, ключовим моментом є наявність добре збалансованої ходовки машини.

Балансування шин: все, що потрібно знати перед поїздкою на шиномонтаж

Що таке балансування шин?

Балансування шин — пошук місця з можливим відхиленням по масі вздовж кола колеса. Послуга виконується диска і шини як єдиного цілого, тобто. у зібраному вигляді.

Сучасне балансування автошини здійснюється на балансувальному верстаті з комп’ютерним керуванням. Ця машина розкручує збирану гуму і диск до певної швидкості, а потім вимірює наявність вібрацій. Співробітник шиномонтажу може візуально оглянути колесо щодо можливих точок, де відхилення по масі можуть викликати вібрацію.

Після того, як верстат провів тестування, він показує, яку вагу слід розмістити в певному місці для досягнення найкращого балансу при обертанні колеса.

Коли автошини на одній осі рівномірно збалансовані, колеса будуть обертатися, не викликаючи надмірної вібрації в кузові та кермовому керуванні автомобілі, забезпечуючи більш плавну їзду.

Інтернет магазин Autoshini.Com наголошує на важливості цієї послуги, оскільки шини – єдина частина транспорту, що відповідає за керування, гальмування та безпеку.

Чому гума та диски не балансуються із заводу?

Певні допуски на заводі є, але коли гума встановлена на диск, балансування вони вимагають як єдине ціле. Диски зазвичай мають трохи важче місце біля стрижня клапана, а автошини у місці перекриття внутрішніх кордів та шарів.

Балансування шин: все, що потрібно знати перед поїздкою на шиномонтаж

Іноді два важкі місця нейтралізують одне одного, і можна отримати дійсно добре збалансоване колесо без будь-яких додаткових зусиль, але в більшості випадків додаткова перевірка на балансувальному верстаті може виявити резонанс та встановлення кількох вантажів.

Важливим фактором є умови зберігання та перевезення гуми, щільне розміщення в контейнері або здавлювання при транспортуванні, що позначається на геометрії. Саме з цієї причини послуги шиномонтажу є актуальними, а балансувальні роботи на заводі не мають особливого сенсу.

При різкому гальмуванні або пробуксуванні не рідко гума залишає на асфальті слід. Відбувається агресивне стирання гуми з поверхні колеса. З цієї причини в процесі експлуатації може знадобитися перебалансування.

При тривалому простої машини, кілька тижнів, гума також може зазнати деформації в місці контакту з поверхнею.

Які переваги точного балансування коліс?

Правильне балансування необхідне для забезпечення плавності та м’якості ходу на підвищених швидкостях. Однак, існує цілий ряд додаткових факторів, деякі з основних переваг включають:

  • Незбалансовані автошини мають тенденцію зношувати певні ділянки протектора більше, ніж інші, що скорочує термін служби гуми.
  • Підвищений комфорт. Чим швидше ви їдете, тим сильнішими будуть помітні вібрації, спричинені незбалансованими колесами. На певних швидкостях автошини можуть спричинити трясіння всього автомобіля.
  • Уникайте пошкоджень підвіски. Згодом незбалансовані колеса можуть призвести до надмірного зношування компонентів підвіски, таких як амортизатори.

Які ознаки того, що мені потрібне балансування автошини?

Є кілька ознак того, що шини, можливо, потребують балансування. Найбільш поширеним симптомом є вібрація під час руху, яка з’являється та зникає на певних швидкостях. Однак є кілька інших проблем, які можуть спричинити той самий симптом:

  • Вібрації, що відчуваються під час водіння, часто можуть бути пов’язані з частинами автомобіля, що обертаються і рухаються, і проблема зазвичай пов’язана з гальмами, шинами або дисками. Перестановка та балансування коліс — найшвидший і найпростіший спосіб діагностувати подібну проблему.
  • Шумні автошини не завжди є ознакою дисбалансу, але якщо ви чуєте, як гума видає звук, що плескає/пульсуючий, це вірна ознака того, що шина вимагає уваги.

Коли слід балансувати шини?

Послуги балансування шин слід розглядати як частину регулярного графіка технічного обслуговування. Як правило, рекомендується виконати балансування автошини за такими ознаками:

  • Якщо ви помітили якусь із вищеперелічених ознак.
  • При первинній установці, наприклад, при купівлі нового комплекту автошини 215/65 R16
  • Кожного разу, коли необхідно відремонтувати гуму через прокол або щось подібне.
  • Кожні 5-10 000 км як профілактичний захід.
  • При наїзді на бордюр або вибоїну.

Типи вантажів для балансування

  • Наклеювані: використовуються для легкосплавних дисків, встановлюються на внутрішню сторону.
  • Затискні: застосовуються для сталевих дисків, встановлюються на обід.
No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *