Фундаментальні зміни співвідношення попиту і пропозиції поряд з іншими факторами, ймовірно, позитивно вплинуть на котирування біткоїна після халвінга. Такого висновку дійшли в Grayscale.
NEW REPORT: fundamental onchain activity and positive market structure updates could make the spring 2024 $BTC halving fundamentally different from the ones that came before. pic.twitter.com/SIjBg11cpV
— Grayscale (@Grayscale) February 9, 2024
Історично періоди бичачого ралі криптовалюти слідували за скороченням удвічі нагороди за блок. Однак важливо враховувати, що «минулі результати зовсім не гарантують майбутні», наголосили фахівці компанії, що управляє активами.
Зв’язок між зменшенням припливу активу на ринок і котируваннями ілюструє відома модель Stock-to-Flow від трейдера PlanB.
У Grayscale звернули увагу, що ця концепція випускає з уваги передбачуваність дефіциту. При цьому інвестори не поспішають купувати біткоїни перед халвінгом, піднімаючи таким чином ціну, яка, згідно з цією теорією, неминуче злетить. Приклад інших криптовалют на кшталт Litecoin показує, що після скорочення нагороди за блок не обов’язково буде зростання, додали в компанії.
На думку експертів, періоди ралі біткоїна багато в чому пов’язані не з халвінгом, а з великими макроекономічними подіями, які збіглися. Наприклад, у 2012-2013 роках це була європейська боргова криза, у 2016-2017 – бум ICO на $5,6 млрд, який побічно торкнувся біткоїна. Масштабні заходи підтримки під час пандемії COVID-19 стимулювали інвесторів розглядати цифрове золото як засіб хеджування від інфляції – до листопада 2021 року актив досяг $68 000.
Зовсім інший пост-халвінг
Без урахування можливих глобальних економічних потрясінь ситуація після квітневого скорочення нагороди за блок значно відрізнятиметься від колишніх періодів пост-халвінгу через низку чинників. Один із них – ETF, підкреслили аналітики Grayscale.
За їхніми розрахунками, поточна швидкість майнінгу в 6,25 BTC за блок означає приплив активу на суму близько $14 млрд на рік за ціни $43 000. Щоб компенсувати тиск продажів, необхідно «адекватне» надходження коштів на ринок.
«Після халвінгу ці вимоги [до рівноважного припливу] знизяться вдвічі: при видобутку всього 3,125 BTC на блок, що відповідає скороченню до $7 млрд на рік. Це ефективно послабить тиск з боку продавців», – ідеться у звіті.
Після схвалення в січні спотових біржових біткоїн-фондів у США лише за перші 15 торгових днів продукти залучили приблизно $1,5 млрд. З огляду на щоденні надходження від $1 млн до $10 млн, інструменти за верхньою межею вже здатні значною мірою поглинути нову пропозицію активу, яка і так скоротиться. Це фундаментально трансформує модель ринку в позитивний для біткоїна бік, вважають експерти.
Традиційно одними з основних продавців цифрового золота після халвінгу є майнери. Уже з четвертого кварталу 2023 року спостерігається тенденція до реалізації ними резервів і здобутих монет.
Останніми місяцями добувачі криптовалюти також значно зміцнили баланси, скоротили боргове навантаження і підвищили ефективність парку, зазначили аналітики. Фінансове становище гравців індустрії дає змогу припустити, що в секторі не буде великих ліквідацій.
Ще одним значущим фактором стала поява у 2023 році Ordinals. «Написи» принесли біткоїн-майнерам понад $200 млн доходу у вигляді комісій, підтримавши прибутковість роботи, зазначили аналітики.
«Очікується, що тенденція збережеться, чому сприяє інтерес розробників, що відновився, і постійні інновації в блокчейні біткоїна», – заявили фахівці Grayscale.
Нагадаємо, ForkLog зібрав у матеріалі найцікавіші прогнози експертів криптоіндустрії щодо перспектив ціни першої криптовалюти після халвінгу