Рівень запиту на робітничі спеціальності на ринку праці залишається одним із найвищих – експерт (ІНФОГРАФІКА)

Рівень запиту на робітничі спеціальності на ринку праці залишається одним із найвищих - експерт (ІНФОГРАФІКА) - INFBusiness

Ринок праці

Протягом останнього року ситуація на ринку праці показує тенденції до покращення з початку повномасштабної війни. Кількість вакансій, які пропонують роботодавці, зростає з кожним місяцем, а деякі сфери мають показники пропозицій кращі, ніж до початку 2022 року.

Про те, в яких галузях відбувся найбільший приріст вакансій за останній рік, розповідає представниця профільного порталу Марія.

Ринок праці повоєнної України найбільше потребуватиме спеціалістів будівельної сфери, медиків та психологів

Рівень запиту на робітничі спеціальності на ринку праці залишається одним із найвищих, тож зростання за останній рік простежуємо у сфері виробництва. Кількість вакансій збільшилася на 145%: у вересні 2022 року – 9757 пропозицій щодо роботи, у вересні 2023-го – 24 001 пропозиція. Що стосується рівня заробітних плат, то медіанна зарплата за рік зросла з 15 тис. гривень до 17,5 тис.

Рівень запиту на робітничі спеціальності на ринку праці залишається одним із найвищих - експерт (ІНФОГРАФІКА) - INFBusiness

Попри замінування, пошкодження сільськогосподарських полів та ускладнений експорт зерна, які негативно позначились на агрогалузі, саме у ній ми можемо спостерігати зростання кількості вакансій за останній рік. З 2022 року число оголошень про роботу у сільськогосподарському/лісовому господарстві та агробізнесі зросло на 105% (708 оголошень у вересні 2022 та 1455 у вересні 2023). Медіанна зарплата працівників галузі зросла на 3,5 тисячі гривень за рік: з 14 000 до 17 500 гривень.

Приємно бачити зростання вакансій у сфері туризму та готельно-ресторанного бізнесу. За рік кількість вакансій збільшилася на 104%: з 7248 оголошень про роботу рік тому зараз маємо 14 806 оголошень. Таке зростання стало можливим завдяки розвитку внутрішнього туризму, що позитивно позначилося на галузі, яка постраждала після карантинних обмежень та початку повномасштабного вторгнення. Рівень медіанної заробітної плати працівників галузі зріс за рік на 2,5 тисячі гривень, з 12 тисяч до 14,5 тисячі гривень.

Бізнес бачить проблему дефіциту кадрів як один із ключових ризиків у майбутньому (ІНФОГРАФІКА)

Попри велику кількість заморожених або зупинених будівельних обʼєктів, за останній рік зріс запит на працівників будівельної галузі. Звісно, тут слід враховувати те, що в багатьох містах та селах в Україні вже почався процес відбудови, що насамперед потребує багато робочих рук. За рік кількість оголошень про пошук працівників у галузі будівництва зросла на 86% (7135 оголошень у 2022 році та 13 303 оголошення у 2023-му). З вересня 2022 року рівень медіанної заробітної плати працівників галузі зріс на 3,5 тисячі гривень (14 000 грн у вересні 2022, 17 500 – вересень 2023).

За останній рік також значно зросла кількість пропозицій про роботу для працівників СТО та автомийок. Із 3467 оголошень про роботу у вересні 2022 року зараз маємо 6341 оголошення, тобто збільшення пропозицій відбулося на 82%, що є досить гарним показником. Рівень медіанної заробітної плати зріс на 2,5 тисячі гривень: з 20 000 до 22 500 грн.

Щодо професій, які залишаються найбільш затребуваними у вищезазначених галузях, можемо виокремити:

  • у сфері виробництва (швачка, кравець, різноробочий, пакувальник);
  • в агрогалузі (тракторист, пилорамщик, агроном);
  • у сфері туризму та готельно-ресторанному бізнесі (бариста, кухар, офіціант);
  • у будівельній галузі (різноробочий, будівельник, фасадник);
  • серед працівників СТО та автомийок (шиномонтажник, мийник, автослюсар).

Рівень запиту на робітничі спеціальності на ринку праці залишається одним із найвищих - експерт (ІНФОГРАФІКА) - INFBusiness


Цікаво дізнатись: 
VENTS FORUM 2023: новий час потребує нових рішень


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal


Аналітика та інфограіка: «OLX Робота»

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *