Як сплатити кредит банку? Три можливі способи

Як сплатити кредит банку? Три можливі способи - INFBusiness

Кожен банк має свої умови для боржників. Щомісяця потрібно вносити певну суму на рахунок. Для цього використовують дебетові картки або термінали. Повертати борг можна кількома способами.

Як передає Vgorode, кредит складається з двох частин. Перша — це “тіло кредиту”. Тобто, сума, яку видали в банку. Довга частина — це відсотки. Вони нараховуються в залежності від ставки у фінустанові. Сплатити борг можна кількома способами.

Диференційована схема. Ця схема відрізняється тим, що з кожним платежем відсоток стає меншим. При такому способі перший внесок найбільший. Зате якщо закрити кредит до закінчення терміну, буде вигідно (адже відсотки стають меншими).

Ануїтетна схема. Йдеться про оплату боргу рваними частинами. Структура кредиту тут відрізняється так: у першій половині терміну відсотки та “тіло кредиту” сплачуються 50 на 50, а вже в другій половині — оплата лише за “тіло” кредиту. Головний плюс в тому, що простіше спланувати бюджет, адже щомісячна плата завжди рівна.

Булітна схема. Цей спосіб зустрічається найрідше. В цій схемі спочатку всі платежі в першу чергу йдуть на відсотки. Коли відсотки банк отримав, то боржник починає сплачувати “тіло” кредиту. Мінус в тому, що заощадити тут в достроковому варіанті не вийде. Адже навіть якщо клієнт до закінчення терміну виплатить весь борг, відсотки вже ніхто не зменшить. 

При цьому зазначається, що найчастіше використовують саме схему з рівними платежами. Наприклад, дуже часто такий вид позики можна зустріти в магазинах, де через банки пропонують “оплату частинами”. Водночас варто пам’ятати, що у кожного банку свої умови, а значить – потрібно уважно обирати фінустанову перед тим, як взяти кредит. 

Кредити в Україні

Раніше експерти пояснювали, як сплачувати кредит, якщо банк ліквідували. Зазначається, що згідно з рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, передбачається, що для позичальників банків, які ліквідуються, до 31 серпня 2024 року будуть збережені пільгові умови для реструктуризації боргу. Процентна ставка для цих боржників буде 0,001% річних. Однак це лише за умови погашення кредиту до 1 вересня 2024 року: інакше пільги можуть скасувати. Водночас якщо позичальник до 1 вересня 2024 року поверне  всю прострочену заборгованість, то пільгову реструктуризацію до повного погашення кредиту йому можуть повернути.

Також повідомлялося, що українці можуть отримати пільговий кредит на утеплення житла. Йдеться про програму підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків “Енергодім” від Фонду енергоефективності. Для отримання такої позики потрібно звернення від ОСББ (Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку). Ті ОСББ, які беруть участь в програмі “Енергодім”, можуть отримати грант від фонду в розмірі 40% компенсації на встановлення або модернізацію індивідуального теплового пункту і, за необхідності. Водночас 20% вартості проєкту ОСББ зможуть залучати з інших джерел: наприклад, міські програми. Водночас обов’язковий внесок співвласників будинку становить 40% від загальної вартості. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Скандал навколо кредитного ліміту! Як суд вирішив суперечку клієнта monobank з фінустановою
  • Онлайн-моніторгинг застав: у ПриватБанку створили нову послугу для позичальників
  • Автокредитування: коли та як вигідніше купувати машину
  • Жінка взяла кредит у ПриватБанку на купівлю телефона та погасила всю суму, але їй нарахували заборгованість: рішення суду

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *