Сполучені Штати Америки вважають реальним відновлення нашого аграрного експорту до довоєнних показників вже за кілька місяців. Головне що для цього треба – знайти “життєздатні” маршрути для вивозу українського зерна.
Про це пише видання Reuters. Журналісти посилаються на слова одного з американських чиновників, який забажав залишитися анонімним.
“Я думаю, що ми бачимо, що існують життєздатні маршрути через територіальні води України і по суші, і ми прагнемо… протягом наступних кількох місяців повернутися до експорту з України на довоєнному рівні”, – заявив цей самий чиновник, коментуючи ситуацію.
Тобто, вихід росії з зернової угоди та фактичне припинення її існування не є аж такою завеликою проблемою. Продукція є, залишилось лише налагодити правильну логістику. А США можуть нам в цьому допомогти.
Експорт українського зерна: як будемо вивозити
Нагадаємо, що цілий рік діяла зернова угода між Україною, ООН, Туреччиною і росією. За цей час нашій країні вдалося заробити близько 23 мільярдів доларів. Втім, врешті країна-агресорка вирішила вийти з угоди.
Після того, як росія в липні поточного року в односторонньому порядку вийшла з зернової угоди, президент Зеленський заявив, що експорт продовольства продовжуватимуть без участі рф. На це в кремлі пригрозили, що вважатимуть потенційною військовою ціллю кожне судно, яке буде слідувати в українські порти, тому що так нібито “можуть перевозити зброю”.
Однак потім в Україні повідомили про відкриття тимчасових маршрутів для цивільних суден. Ними станом на сьогодні, 26 серпня, вже скористалися два кораблі – тобто, процес пішов, хоча й поки що досить повільними темпами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- З порту Одеси вийшло друге судно після блокування зернової угоди: що про це відомо
- Відновлення зернової угоди: Туреччина працює з ООН та Заходом над переговорами
- США працюють над експортом зерна з України без участі росії: яким може бути новий маршрут