Укриття в підвалах
багатоповерхівок
Як показує досвід руйнувань внаслідок влучання ракет у Бородянці, панельні будинки складаються наче конструктор та накривають людей, які перебувають у підвалі дому. Про це нагадала викладачка Національного авіаційного університету Тетяна Жидкова.
Що робити у разі зникнення електро-, водо- чи газопостачання – рекомендації Мінреінтеграції
Ще одна проблема як у панельних багатоповерхівках, так і в хрущовках – що може прорвати труби з водою та каналізацією та залити приміщення, які служать укриттями.
“Сталінки набагато краще, ніж панельки. Вони будувались до 1956 року. Тоді боялись ядерної війни. І в деяких сталінках є укриття-бомбосховища. Подекуди їх заповнили якоюсь громадською функцією, в деяких це підвали і комори жителів”, – говорить Тетяна Жидкова.
Поради, які рятують життя: як діяти, якщо під час ворожого обстрілу виникла пожежа в будинку
Експертка зазначає, що нині є розробки, які дозволяють підсилити міцність укриттів, аби ті не розвалювалися та не падали під вагою панелей з вищих поверхів, та, відповідно, щоб під перекриттями не гинули люди.
“Там (за новими розробками – прим.) передбачено, що підвал об’єднує кілька під’їздів будинку. Це дозволяє мати другий вихід. Тому що весь будинок всеодно не зруйнується, і можна вийти з укриття через інший прохід”.
Цікаво дізнатись: Андрій Озейчук: про захоплення, мрії та професійний розвиток
Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal