Кабмін поліпшив модель підтримки виробників електроенергії з відновлюваних джерел

Кабмін поліпшив модель підтримки виробників електроенергії з відновлюваних джерел - INFBusiness

Поліпшено модель підтримки
виробників «зеленої» енергії

Кабінет Міністрів схвалив постанову, яка запроваджує механізм “контрактів на різницю” замість фіксованого тарифу для виробників «зеленої» енергії.

Про це повідомляє Міненерго.

“Уряд схвалив постанову, що удосконалює аукціонну модель продажу «зеленої» електроенергії. Це ще один важливий крок на шляху до стимулювання виробництва «зеленої» енергії, ініційований Міністерством енергетики України. Зокрема, для переможців аукціонів з розподілу квот підтримки відновлюваної енергетики замість фіксованого тарифу запроваджується механізм “контрактів на різницю”, – йдеться у повідомленні.

Вчені знайшли спосіб значно підвищити ефективність сонячних батарей

Зазначається, що тепер наявність земельної ділянки та технічних умов на приєднання не буде обов’язковою умовою під час подання заявок на участь в аукціонах.

Крім того, з’явилася можливість проводити аукціони разом із установками зберігання енергії, на визначених земельних ділянках або спорудах. Тривалість контракту переможців аукціону із ДП “Гарантований покупець” скорочується із завищених 20 років до прийнятного європейського показника в 12 років.

У Міненерго розраховують, що ухвалені зміни сприятимуть переходу до конкурентної моделі підтримки відновлюваної енергетики, яка одночасно забезпечуватиме її розвиток та зменшуватиме ціну на «зелену» електроенергію.

“Контракти на різницю” – механізм підтримки виробників “зеленої” електроенергії, за яким виробник продає електроенергії напряму на ринку за ринковою ціною. Гарантований покупець у цій моделі оплачує виробнику лише різницю між “зеленим” тарифом та ринковою ціною.

На програми підтримки бізнесу передбачено 45 мільярдів – Шмигаль

Як повідомлялося, Кабмін 27 лютого схвалив постанову «Про запровадження гарантій походження електроенергії, виробленої з ВДЕ». Буде створено реєстр гарантій походження, який адмініструватиме НКРЕКП. Гарантії формуватимуться в електронному вигляді у МВт/год. відповідно до наданих адміністратором комерційного обліку обсягів відпуску електричної енергії з ВДЕ.

Кабмін поліпшив модель підтримки виробників електроенергії з відновлюваних джерел - INFBusiness


Цікаво про будівництво:
 пісок для будівництва: види характеристики, особливості вибору


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *