В Україні хочуть залишити національний роумінг після війни – Михайло Федоров пояснив, навіщо це потрібно

В Україні хочуть залишити національний роумінг після війни - Михайло Федоров пояснив, навіщо це потрібно - INFBusiness

В Україні під час повномасштабної війни підключили національний роумінг. Завдяки цьому громадяни можуть швидко перемикатися між операторами без зміни сім-карт та тарифів. Таким чином, можна зв’язатися з кимось навіть тоді, коли покриття у вашого оператора немає. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що ця технологія повинна залишитися й після війни. 

Про це очільник Мінцифри написав на своїй сторінці в соціальній мережі. Михайло Федоров навів приклад на історії Овдієвої Ниви (населений пункт у Київській області). Там працює два мобільних оператори. Один надає послуги мобільного зв’язку (на околиці), а інший – лише мобільний інтернет. Тому нерідко вдома люди не можуть перевірити інформацію в інтернеті, користуватися соціальними мережами. Для того, щоб скористатися мобільним інтернетом, потрібно йти до лісу, адже базова станція їхнього оператора не охоплює всю територію.

Міністр цифрової трансформації зазначив, що проблему може вирішити національний роумінг. Адже таким чином українці зможуть і користуватися інтернетом, і телефонувати близьким, навіть якщо покриття їхнього оператора відсутнє.

“Підтримка Парламентом законопроєкту № 9463 дасть змогу продовжити роумінг і після нашої перемоги. Щоб люди в маленьких селах мали такий же якісний зв’язок, як у великих містах”, – вважає Михайло Федоров. 

Законопроєкт 9463 

Проєкт Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих положень законодавства у сфері електронних комунікацій” було зареєстровано в парламенті ще на початку липня. Профільний комітет надав уже надав висновок про включення законопроєкту до пленарного засідання. 

Ініціатори законопроєкту: Крячко Михайло Валерійович (IX скликання), Швачко Антон Олексійович (IX скликання), Ларін Сергій Миколайович (IX скликання), Рудик Кіра Олександрівна (IX скликання), Подгорна Вікторія Валентинівна (IX скликання), Штепа Сергій Сергійович (IX скликання).

Наразі тексту законопроєкту на порталі Верховної Ради ще не опублікували. Проте варто підкреслити, що якщо йдеться про національний роумінг, то, ймовірно, передбачається наступне: депутати хочуть надати абонентам можливість здійснювати та приймати голосові дзвінки, відправляти та отримувати SMS-повідомлення та користуватися мобільним інтернетом поза межами домашньої мережі свого оператора. Таким чином, люди практично в усіх куточках України зможуть отримати зв’язок, незалежно від того, послугами якого оператора вони користуються. Тобто, навіть якщо в населеному пункті є лише один оператор, послугами зможуть користуватися абоненти інших компаній. Якщо законопроєкт підтримають, то нацроумінг залишиться й після перемоги. 

Мобільний зв’язок в Україні

Раніше повідомлялося, що українські мобільні оператори готуються до можливих блекаутів восени та взимку. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій зазначила, що всі мобільні оператори повинні забезпечити автономність та безперервність надання послуг своїм абонентам протягом 3 діб, щоб не допустити проблем зі зв’язком, як під час минулих блекаутів.

“Ми двічі йшли назустріч операторам і своїм рішенням продовжували терміни усунення порушень, зазначених у приписах, на додаткових 30 днів, адже з розумінням належимо до тривалості процедур пошуку, купівлі та встановлення генераторів та АКБ”, – йдеться у повідомленні.

Також повідомлялося, що Київстар та Vodafone з 1 вересня збільшили вартість своїх тарифів. Під індексацію потрапили ті тарифні плани, які мають інтернет на максимальній швидкості. Абоненти Київстар можуть отримати за номером 477*9 інформацію про те, чи торкнуться їх зміни та які умови їхнього тарифу тепер. У Vodafone оновили лінійку тарифів для бізнес-клієнтів. Зміни торкнулися абонентів тарифів Start, Pro і Unlim. Тепер вартість від 155 до 270 гривень на місяць (в залежності від обраного тарифу). 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • В Україні з'явиться Дія для школярів та вчителів. Що там буде і хто зможе скористатися
  • В Україні планують скасувати покарання за порнографію: в Раді зареєстрували законопроект
  • Мобільні оператори вдвічі швидше будуватимуть базові станції 4G-зв’язку: уряд вніс законопроєкт

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *